wtorek, 21 października 2014

The Death Of Conversation

"Śmierć konwersacji" jako problem naszych czasów? Popularność telefonów komórkowych, a zwłaszcza smartfonów, które tak naprawdę są w stanie zastąpić komputer czy laptopa, wpłynęła na relacje międzyludzkie. Chyba każdy to wie, choć nie każdy może zdawać sobie sprawę jakie to może mieć konsekwencje nie teraz, lecz chociażby za kilka lat. Są one cały czas w naszej zasięgu ręki i korzystamy z nich przy każdej okazji. Chyba nawet wolimy sprawdzić coś w telefonie czy też udawać, że coś tam ważnego robimy, aby uniknąć kontaktu z drugim człowiekiem lub po prostu "zabić" nudę. Jednak przez to coraz mniej ze sobą rozmawiamy. Problem ten zauważył fotograf posługujący się pseudonimem Babycakes Romeo, który stworzył serię zdjęć zatytułowaną właśnie "The Death Of Conversation". Na pracach są przedstawieni ludzie w różnych sytuacjach podczas wspólnego posiłku, przerwy w pracy. Poniżej kilka z nich:

 


fot. Babycakes Romeo

A co Wy sądzicie na ten temat? 

14 komentarzy:

 1. Ciekawy blog, obserwuję, zapraszam do mnie ----->

  http://monicabelle.blogspot.com/2014/10/my-wishlist-from-sheinside.html

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie tak wygląda przerwa w szkole,nikt z nikim nie gada,tylko wszyscy są skupieni na fb :c
  http://blog017.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Te zdjęcia oddają cały charakter The Death Of Conversation.
  Rzeczywiście telefony na prawdę bardzo niebezpiecznie stają się priorytetem w życiu wielu ludzi, ale z drugiej strony pomyślmy, jak było kiedyś z nowoczesnymi wynalazkami. Jak gazety, telewizory, itd. stawały się popularne, każdy chciał je mieć, móc się pochwalić, itp. Po telefonach komórkowych znowu zostanie wynalezione coś "super-ekstra", ludzie porzucą smartfony i przerzucą się na kolejne nowe coś.

  mój blog- ultradefensless

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie to samo mam w głowie kiedy wychodzę na przerwę po lekcji i patrzę na pozostałych uczniów. Nie można z nikim porozmawiać na jakiś ciekawy temat, każdy jest wpatrzony w smartfona i nie daje znaku życia. Dla mnie to jest po prostu przykre i przerażające, dlatego od pewnego czasu ubóstwiam pewną rzecz: rozmowę twarzą w twarz, bez telefonów, telewizji i komputerów w pobliżu. Po prostu wyjście gdziekolwiek z drugą osobą i zwykła rozmowa. To niesamowite, jak taka dawniej zwykła czynność staje się coraz rzadsza wśród ludzi.

  Ciekawa notka, pozdrawiam cieplutko i zapraszam do siebie

  flashezz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz całkowitą racje ;)
  smilenecia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przeszkadzało mi to do tej poy,ale teraz wolałabym porozmawiać z kimś na przerwach w szkole,niż przeglądać strony internetowe. Ale z nieketórymi nie da sie porozmawiać bo są pochłonięci tym internetowym życiem i wyglądają dokładnie tak jak osoby na zdjęciach powyżej. Dziękuje za komentarz i obserwację,również obserwuje. Pozdrawiam http://anima-viliss.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. W pełni się z Tobą zgadzam, świetnie piszesz i ekstra zdjęcia. zapraszam do mnie d4rcys.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. świetny, inspirujący post ;) ooby tak dalej, obserwuje od dłuzszego czasu ;)

  sniadanielejdis.blogspot.com zapraszam na konkurs do wygrania 30$ na zakupy w echopaul.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo interesujący post, mało osób porusza takie tematy :)
  Ja również obserwuję i zapraszam - http://claaudiiiaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. W moim otoczeniu takie dość częste używanie telefonu jest bardzo powszechne. Nawet podczas półmetka koleżanka ciągle wysyłała snapchaty, zamiast się dobrze bawić. Szkoda, że zapominamy o tym, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem.

  http://lady-aria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. niestety jest to prawda. gdy tylko wychodzę na przerwę w szkole, każdy zajmuje się tylko swoim telefonem, facebookiem, askiem, instagramem. nie da się z nikim normalnie porozmawiać.

  OdpowiedzUsuń
 12. sama prawda, każdy żyje w telefonie ..
  http://carolinaa-carolinaaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny wybrałeś temat na posta i w ciekawy sposób go zrealizowałeś :) Podoba mi się, że podejmujesz ambitniejsze tematy :)
  Szczególny plus za zdjęcia z serii "The Death Of Conversation" - dają do myślenia

  Pozdrawiam serdecznie:D

  Oczywiście już kliknęłam "Obserwuję "

  http://smartysally.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń