wtorek, 14 czerwca 2016

KRYTYKA czy HEJT


Krytyka, nikt z nas jej nie lubi, a każdy się z nią spotyka. Reagujemy na nią w przeróżny sposób, jedni się smucą, zniechęcają, a inni kompletnie się nią nie przejmują. Jednak mimo wszystko, nawet ci najbardziej odporni, zapewne i tak czują lekką gorycz, gdy słyszą czy też czytają negatywną wypowiedź odnośnie ich działań.

Jednak ten post nie miał się wiązać stricte z moją definicją krytyki, a zależało mi na tym by skupić się na hejcie...krytyce.

Hejt, jest wszechobecny i zapewne większość z Was przyjęła też już do świadomości to, że coś takiego istnieje. Po prostu niektórzy muszą podzielić się z całą ziemską populacją swoim zdaniem...i właśnie to jest najbardziej irytujący element w całym tym zjawisku. Często osoby hejtujące argumentują swoje wypociny tym, że zwyczajnie tak jak każda inna osoba wyrażają swoje zdanie. Jednak całkowicie zapominają, że istnieje naprawdę ogromna różnica między krytyką, która tak btw. jest w porządku, gdy jest uzasadniona i nawet jest przydatna, a hejtem, który jest bezużyteczny, nie ma większego sensu i swoją obecnością kompletnie nic nie wnosi.

Krytyka jest bardzo często mylona z hejtem, głównie przez samych "hejterów", dla których najczęściej to jedno i to samo i nie widzą tej granicy. Co rzeczywiście dzięki krytyce, głównie mam na myśli tę konstruktywną, możemy dostrzec swoje błędy, coś poprawić, rozwinąć się i być coraz to lepszym, w przeciwieństwie do śmieciowego hejtu.

Na moje szczęście przy prowadzeniu tego bloga hejt pojawia się sporadycznie, ale zdaję sobie sprawę jak mogą się czuć osoby, jak to może wpłynąć na osobę, u której ilość tego jest znacznie większa. Sam z dużą obecnością hejtu spotkałem się przy blogu na ówcześnie popularnym photoblogu czy też przy kanale na youtube. Najważniejsze to nie brać tego do siebie i wiem jak banalnie to brzmi, ale jednak wytworzenie "pancerza" to jedno z lepszych wyjść.

Co Wy sądzicie o krytyce, hejcie? Często się z tym spotykacie? ;)


criticism

 Licencja Creative Commons Ten utwór, autorstwa BGRENDA jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe. W oparciu o utwór dostępny pod adresem https://www.flickr.com/photos/31805863@N00/5357821981/

17 komentarzy:

 1. Też widzę znaczącą różnice między krytyką, a hejtem. Na krytyce można się uczyć, jak na błędach, a hejt to głupi, bezsensowny tekst.
  Kaktusowy Sad KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Chu*owe, nie czytałem! - hejt

  Mało odkrywcza notka pełna wyświechtanych banałów, tekst niewyjustowany, nie ująłeś mnie nawet żadnym fajnym zdankiem w swoim króciutkim eseju. Z pozytywów: fajna grafika tytułowa, jest znajomość prawa autorskiego i podanie źródła, dobry obrazek, ale trzeba się mocno przypatrzeć, żeby rozczytać to zdanie na takim tle. 3mam kciuki za rozwój bloga. - krytyka

  KULTURA & FETYSZE BLOG (KLIK!) - reklama

  OdpowiedzUsuń
 3. hejt dla mnie to chęć dokopania autorowi bez zważania na to co zrobił, liczy się tylko to by go poniżyć, krytyka to coś zupełnie innego, krytyka ma na celu pokazanie błędów w pokazywaniu rzeczywistości. Różnica między hejtem a krytyką jest więc według mnie w celu autora negatywnego komentarza

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie hejty to okropna sprawa wgl nie rozumiem takich ludzi którzy się tak zachowują. Masz rację że hejterzy już nie widza różnic i dla nich krytyka to to samo

  Truskaweczka

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczywiście różnica między krytyką a hejtem jest spora i nie powinniśmy tego mylić, bo krytyka uczy a hejt? Jest warty zapomnienia
  Pozdrawiam,Madda
  blog ->klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Bloga piszę od dawna i z hejtem się nie spotkałam, ale to wyłącznie szczęście. Hejterzy to osoby, które nic nie robią ze swoim życiem i zazdroszczą tym, którzy coś osiągnęli.
  Pozdrawiam
  http://just-do-one-step.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety - hejterzy bronią się "wolnością słowa", co jest bzdurą. Nigdy nie zrozumiem jaki jest sens w sprawianiu komuś przykrości - często anonimowo. Myślę, że najlepszym sposobem będzie ignorowanie takich osób, jednak wiadomo - nie jest to łatwe.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 8. a ja patrzę czasami na to inaczej, ze często ktoś naprawdę konstruktywnie wyraża swoje zdanie, a zostaje zmieszany z błotem. Akurat wczoraj czytałam dyskusje pod zdjeciem znanej modelki Deynn, gdzie jedna dziewczyna bardzo grzecznie wyrazila swoje odmienne zdanie a rzucila sie na nią fala dziewczyn ze jak to coś moze się jej nie podobać/Karolina

  Dwie Perspektywy Blog [Klik]

  OdpowiedzUsuń
 9. Krytyka jest zawsze potrzebna by czegoś nauczyć, a hejt pokazuje, że ludzie są zazdrośni i nie potrafią się cieszyć szczęściem innych.
  http://vivi-vivii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Hejt to krytyka, ale wyrażona przez mało inteligentnych emocjonalnie przedstawicieli naszego gatunku...

  OdpowiedzUsuń
 11. Hejt... bardzo lubiane ostatnio zjawisko, opisane pięknym polskim słowem ;)
  Cóż niby dobrze jak wszystko spływa jak po kaczce, no nie? Ale szczerze? Nic nie jest tak proste. Pewna odporność, to niezwykle cenna umiejętność, ale czy ktoś myślał kiedyś ile czasu trzeba poświecić i ile kpin znieść, żeby to wykształcić?
  To bardzo bolesny proces, który trudno znieść i w końcu czy się opłaca?

  Ciekawe przemyślenia i myślę, że dyskusja na ten temat jest bardzo potrzebna. To bardzo ważna dla wielu ludzi sprawa.

  Obserwuje. Ciekawy blog

  Zapraszam do oceniania mojego debiutu. Szczera i obiektywna krytyka bardzo mile widziana.
  silencebooksymphony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Czesto spotykam się z hejtem, głównie są to moi niekompetentni znajomi ze szkoły wyśmiewający się z mojego bloga;p

  OdpowiedzUsuń
 13. Ludzie mają prawo krytykować. Każdy musi się z tym liczyć

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety krytyka i hejt często są mylone. Jednak wiem że każdy może krytykować (wyrazić swoją negatywną opinię) na temat czegoś, co jest publiczne, a blog taki jest. Każdy autor zakładający bloga musi się z tym liczyć.
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Moim zdaniem najczęściej hejtują osoby, które czegoś po prostu nam zazdroszczą. Konstruktywna krytyka natomiast jest naprawdę świetna, ponieważ dzięki niej możemy dostrzec błędy jakie popełniamy. Zazwyczaj staram się nie przejmować opiniami, które kompletnie nic nie wnoszą do mojego życia. Fajnie, że poruszyłeś ten temat na blogu. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Dużo osób naśmiewa się , że ktoś prowadzi bloga.
  Nie wiem czemu , pisanie bloga to przecież nasza pasja.
  Po co krytykować , czy hejtować . Nie podoba nam się blog , to nie oceniajmy , nie krytykujmy . Tylko zamknijmy okno przeglądarki i tyle.
  Świetny Post.
  Zapraszam: https://mylifeiswonderful9.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajny blog i post. Będę wpadała cześciej i oczywiście obserwuje. Jeśli spodoba ci się mój blog to zaobserwuj http://www.mysterious-natalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń